Przywództwo według Johna Adaira – recenzja książki

ksiazka przywodztwoPrzywództwo według Johna Adaira

Autor: John Adair
Redakcja: Neil Thomas
Nasza opinia odnośnie ksiązki. Przeczytajcie naszą recenzję…

Krótko o autorze:

John Adair to międzynarodowy autorytet w dziedzinie zarządzania i przywództwa zarówno w sferze biznesu, jak i wojskowości. Odbył służbę wojskową, wykładał na akademii w Sandhurst, pracował intensywnie jako doradca i był profesorem w dziedzinie badań nad przywództwem.

O czym jest ta książka?

Książka przedstawia wiedzę w zakresie przywództwa, motywacji podwładnych w grupie, zarządzania ludźmi oraz zawiera sporo informacji związanych z byciem liderem.Porusza także zagadnienia rozmów indywidualnych z pracownikami, komunikacji w firmie, informacje o budowaniu dobrego zespołu, a co mi osobiście przypadło do gustu – na końcu książki znajdują się cytaty znanych ludzi (Winston Churchil, Arystoteles itp.) traktujące o przywództwie.
Książkę czyta się bardzo szybko, gdyż ma niecałe 130 stron i jest napisana bardzo przystępnym językiem, więc w ciągu jednego dnia można całą książkę przysłowiowo „łyknąć”.

Czy warto ją przeczytać?

Jeżeli interesuje Ciebie temat przywództwa i roli lidera, definitywnie musisz przeczytać tą książkę. Czyta się ją bardzo przyjemnie, szybko i przede wszystkim zawiera sporo informacji. Nie sposób ich wszystkich zapamiętać, więc myślę, że warto do tej książki wrócić nawet po jakimś czasie, aby zweryfikować swoją wiedzę i tym samym znaleźć znowu inspiracje na kolejnej drodze życia.

Nasze przemyślenia:

Mam wrażenie, że autor bardzo dobrze znał się na funkcjonowaniu umysłu ludzkiego, przez co książka nie jest napisana akademickim, nudnym żargonem, a zawiera niezbędne informacje, które można bardzo szybko przyswoić i zastosować w pracy, a także w życiu osobistym.

Bardzo spodobał mi się rozdział dotyczący wystąpień publicznych, jak i związany z organizacją spotkania, jego przebiegiem i zakończeniem. Wszystkie etapy bycia liderem zostały rozczłonkowane na małe elementy i bardzo dokładnie omówione w zwięzłej formie.

Osobiście na pewno wrócę do tej książki jeszcze raz, aby zweryfikować swoją wiedzę za jakiś czas.

Podsumowanie:

Książka „Przywództwo według Johna Adaira” porusza bardzo szeroki temat bycia liderem, zarówno od strony relacji z pojedynczymi jednostkami i ich motywacją, jak i zarządzanie ludźmi w grupach, funkcjonowaniem firmy, motywowaniem siebie i podążanie swoją wcześniej obraną ścięzką. Cena książki nie jest wysoka a informacje w niej zawarte mogą Tobie posłużyć nawet za wiele lat.

Ocena:

5 (na 6), nie daje więcej z powodu skumulowanej wiedzy, co jest zarówno plusem (szybko się taką książkę czyta, przedstawia zwięźle najważniejsze informacje) jak i minusem (nie do końca wyczerpany temat, wiele tematów poruszanych w jednej książce).

Zapraszam do dodawania swoich opinii i komentarzy.

Podziel się na:
 • Digg
 • Sphinn
 • del.icio.us
 • Facebook
 • Mixx
 • Google Bookmarks
 • Blogplay
 • Blip
 • Drukuj
 • Flaker
 • Twitter
 • Śledzik
Previous Post Next Post

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Connect with Facebook