10 pomysłów na przychód pasywny online, wartych miliony

Internet jako znakomity generator przychodu.

Internet jest doskonałym miejscem do generowania przychodu pasywnego i aktywnego. W dzisiejszych czasach każdy może być przedsiębiorcą i zarabiać pieniądze w Internecie. Główne zalety tworzenia biznesu online to: zaangażowanie mniejszej ilości pieniędzy na początku działalności, brak potrzeby zakupu drogiej elektroniki, dowolne miejsce pracy (nie ma potrzeby wynajmu biura), możliwość pracy w każdym miejscu i czasie.

Należy pamiętać, że w biznesie online liczy się efekt ostateczny / kompletny produkt. Nikt nie będzie cię pytał, ile czasu spędziłeś tworząc swój biznes on-line. Ludzie muszą być zaskakiwani i chcą otrzymać użyteczny produkt najszybciej, jak to możliwe. W środowisku internetowym to właśnie pomysł jest pierwszym krokiem do sukcesu. Bardzo ważne jest, aby finalny produkt był przygotowany przed konkurencją, lub był on lepszy produkt niż ten, który obecnie istnieje. Potrzebna będzie również wiedza / umiejętności i / lub osoby, które mogą pomóc w strategiach marketingowych.

Niektórzy twierdzą, że obecnie trudno jest stworzyć spektakularny biznes internetowy. Sieć jest globalna. Istnieją dziesiątki kreatywnych ludzi posiadających więcej wolnego czasu niż ty na rozwijanie umiejętności. Można pomyśleć, że zarabianie pieniędzy online jest trudniejsze niż kiedykolwiek … Jest dokładnie odwrotnie.

Właśnie teraz jest najlepszy czas, aby zacząć zarabiać miliony dolarów dzięki dobrym pomysłom na biznes w Internecie. Jak to zrobić? Nie jest to proste, ale osiągalne. W poście znajdziesz informacje, jakie pomysły na przestrzeni lat pozwoliły zarobić niewyobrażalne fortuny i co my możemy zrobić, aby również ukroić i zjeść swój kawałek tortu.

10 pomysłów na przychód pasywny wartych miliony dolarów
10 pomysłów na przychód pasywny wartych miliony dolarów

Myśląc o przychodzie pasywnym online dobrze jest poznać kilka historycznych idei, które generowały (niektóre wciąż generują) miliony dolarów. Spójrzmy na nie przez pryzmat czasu. Każdy rok przynosi nowe możliwości, nowe technologie, nowe design – trendy, oraz ciągle pojawia się nowe spojrzenie na pewne kwestie. Postaram się przedstawić niezwykłe pomysły z historii e-biznesu. Pozwoli mi to na pokazanie, jak wiele idei wykorzystano na przestrzeni kilku lat. Ta wiedza może pomóc tobie, by zastosować swoją osobistą strategię do generowania przychodu online.

Poniżej znajdziesz 10 pomysłów (skategoryzowanych według dat), które zarobiły miliony dolarów online.

1. Nowy pomysł e-marketingowy. Million Dollar Homepage – 2005

Million Dollar Homepage - 2005

Pomysł:

Zarabianie pieniędzy oferując przestrzeń na stronie reklamowej w zupełnie innej, bardziej twórczy sposób.

Historia:

Dla mnie strona milliondollarhomepage była kamieniem milowym, jeśli chodzi o zarabianie pieniędzy w internecie. W 2005 reklama za pomocą banerów były najbardziej popularna. Alex Tew – chłopak z Anglii zaprezentował nowy sposób reklamowania treści dla firm. Wpadł na pomysł oferowania miejsca na swojej stronie „Million Dollar Home Page” – zbudowanej na wzór miliona pikseli. Ludzie i firmy mogli kupić jeden lub więcej pikseli na 1 $ każde.

Ponieważ Alex stworzył nowe doświadczenia reklamowe – ludzie i firmy szybko wykupili wszystkie piksele. Główną zaletą zakupu pikseli zamiast całego miejsca banerowego była cena. Strona oferowała przestrzeń tylko za 1$ na piksel. Tew został milionerem około rok po pierwszym uruchomieniu serwisu. Alex zarobił ogólnie $ +1.037.100 brutto. Należy pamiętać, że typowa Monitor w 2005 roku miał ustawioną rozdzielczość 800 × 600 lub 1024 × 768 pikseli. Jeden pikseli wygląda na duży w tych rozdzielczościach. Witryna jest wciąż dostępna do oglądania, więc warto ją sprawdzić.

Wnioski:

Niektórzy ludzie uważają, że serwisy takie jak milliondollarhomepage były dziwnym i głupim pomysłem, który nie miał prawa wypalić. Moim zdaniem Alex nie miał nic do stracenia, więc jego twórczy umysł wymyślił całkowicie nowy model marketingowy. Ta historia mówi nam, że ludzie, którzy myślą nieszablonowo znajdą nowe sposoby, aby stare pomysły przekształcić w coś spektakularnego. Wiele osób próbowało odtworzyć pomysł milliondollarhomepage (niektóre z powodzeniem) ale nigdy nie osiągnęli takiego sukcesu jak ta strona. Innowacyjność jest kluczem do sukcesu.

Pomysł oferowania przestrzeni reklamowej może nadal działać, ale sama przestrzeń musi się zmienić. Może w dzisiejszych czasach dobrym pomysłem jest udostępnienie przestrzeni wewnątrz jakiejś wirtualnej gry wideo? Na przykład: ludzie mogą płacić tobie, podczas gdy są wewnątrz gry. Po dokonaniu płatności Ty – jako producent lub osoba z odpowiednimi uprawnieniami – możesz dać im jakiś prezent lub np. malowidło na ścianie (virtual wall?). Takiego pomysłu nie da się powtórzyć offline (w prawdziwym życiu).

2. Nisza społecznościowa – Ashley Madison – 2005

Ashley Madison - 2005

Pomysł:

Stworzenie platformy, która pomaga każdemu na poznawanie nowych ludzi i relacje z nimi. Kluczem jest wybór odpowiedniej grupy docelowej i technologii.

Historia:

Ashley Madison był kolejnym serwisem randkowym. Różnił się jednak grupą docelową – serwis ten przeznaczony był wyłącznie do ludzi, którzy są w związku małżeńskim lub zaangażowanych związkach. Główną różnicą było to, że autorzy promowali zdradę. Serwis używał nawet sloganu: „Życie jest krótkie, miej romans.”.

Autorzy serwisu mieli rację co do słuszności powołania takiego serwisu. Jego zysk wyniósł ponad $ 50 milionów dolarów. Niestety, w lipcu 2015 dokonano ataku hakerskiego i z serwisu wyciekły nazwiska 30 milionów osób. To była katastrofa. Fala rezygnacji, rozwodów i samobójstw zniszczyło ten biznes. Sam Ashley Madison istnieje do dzisiaj w postaci aplikacji na smartfony.

Wnioski:

Ashley Madison jest doskonałym przykładem, jak można wykorzystać istniejący pomysł, aby wygenerować źródło dochodu. Główną różnicą (która doprowadziła do niewątpliwego sukcesu) między normalnych serwisach randkowych i Ashley Madison, była grupa docelowa. Jeśli chciałbyś wziąć dobry pomysł i za jego pomocą stworzyć coś nadzwyczajnego – trzeba rozwinąć istniejącą ideę i wykonać ją lepiej niż konkurencja.

W moim przekonaniu, biznes Ashley Madison był ofiarą własnego sukcesu. Wszystkie dane przechowywane w serwisie stanowiły smaczny kąsek dla hakerów. Hacking był tylko kwestią czasu. Trudno mieć dobre dobre zabezpieczenia na takich witrynach, ale gdy osiągamy wielki sukces i mamy dużo danych o użytkownikach  w jednym miejscu, musimy myśleć o zabezpieczeniu ich jako priorytet.

3. Media społecznościowe – Facebook – 2004

Facebook - zarobki serwisu

Pomysł:

Stworzenie platformy społecznej lepszej niż wszystko obecnie dostępne.

Historia:

Każdy wie, czym jest Facebook. My – jako społeczeństwo, zawsze potrzebujemy kontaktów społecznościowych. Mark Zuckerberg dostrzegł swoją szansę i stworzył „The Facebook” w 2004 roku. Głównymi zaletami w stosunku do innych serwisów społecznościowych były: dobra technologia, bezpieczeństwo i nowe udogodnienia, na przykład przycisk „Lubię to”. Facebook był zupełnie nowym doświadczeniem dla ludzi, którzy wcześniej nie używali portali społecznościowych. Facebook stał się popularny, ponieważ był doskonałym produktem pojawiającym się w idealnym momencie. Konto Facebook było łatwe do zarządzania dla wszystkich. Serwis był zawsze dostępny online. Mark Zuckerberg zebrała ponad 200 mld $ zysku, przez co Facebook stał się jednym z najbardziej dochodowych serwisów po dziś dzień. Pozwoliło to Zuckerbergowi stać się najmłodszym miliarderem w Ameryce. Jego IPO na giełdzie było wielką okazją dla każdego.

Facebook jest przykładem produktu wirtualnego, który „każdy chce kupić”. Nie posiada żadnego prawdziwego produkt, który Zuckerberg mógł sprzedać, ale ten wirtualny zarobił miliony, ponieważ pomógł nam połączyć się jako społeczeństwo.

Wnioski:

Każdy rok oferuje nowe możliwości. Portale społecznościowe były już wcześniej. Pamiętam czasy, kiedy najbardziej popularną stroną był My Space (u nas królowała Nasza klasa). Mark Zuckerberg miał znakomity pomysł no stworzenie nowego doświadczenia w portalach społecznościowych. Znakomitym przykładem i zarazem znakiem rozpoznawczym stał się dodany przycisk „Like”. Prostota, pomysł i technologia + oprogramowanie były kluczowymi czynnikami sukcesu. Facebook był lepszą wersją innych stron społecznościowych.

W Internecie jest jeszcze wciąż wystarczająco dużo miejsca na serwisy społecznościowe. Sprawdź, jak Instagram, Twitter, Digg i Snapchat zjadają swój kawałek tortu. Te strony wykorzystują ten sam pomysł: stworzenie systemu do wymiany treści z innymi. Główną różnicą pomiędzy wszystkimi portalami społecznościowych są sposoby przedstawienia treści oraz grupa docelową dla tej zawartości.

Jeśli twoim pomysłem jest stworzenie nowej platformy social media, możesz to zrobić. Jest jeszcze wystarczająco dużo miejsca w środowisku wirtualnym na takie pomysły. Twoja witryna musi być lepsza i / lub oferować nowe funkcje. Dan Miller w swojej książce „48 days To Creative Income” – platforma ta musi być przynajmniej 10% lepsza i wciąż ma szanse, aby być najlepsza.

4. Dzielenie się filmami video – Youtube – 2005

Youtube - 2005

Pomysł:

Platforma wymiany filmów nie posiadająca żadnych ograniczeń. Platforma umożliwiająca łączenie kreatywności i forum dla ludzi, aby łączyć się, informować i inspirować innych na całym świecie.

Historia:

Youtube został założony w 2005 roku. Historia YouTube rozpoczęła się, gdy pracownicy PayPal (Chad Hurley, Steve Chen i Jawed Karim) stworzyli stronę internetową do udostępniania wideo, gdzie użytkownicy mogą przesyłać swoje własne treści. Nie był to nowy pomysł, ale możliwość przesyłania wszelkiego rodzaju wideo za darmo okazała się krokiem milowym. Początkowo Youtube był stroną nie nastawioną na zysk. W listopadzie 2005 roku w Youtube firma Sequoia Capital zainwestowała początkowy $ +3,5 mln. Dodatkowo, w kwietniu 2006 roku, Artis Sequoia Capital Management zainwestował dodatkowe $8 mln. Firma doświadczyła niezwykłego wzrostu w ciągu pierwszych kilku miesięcy. Latem 2006 roku, YouTube był jednym z najszybciej rozwijających się stron w sieci. W październiku 2009 Youtube został zakupiony przez Google $ +1,65 mld w akcjach.

Wnioski:

W dzisiejszych czasach każdy korzysta z Youtube. YouTube to nie tylko uploadowanie filmów. Witryna stanowi też forum dla ludzi, by łączyć się, informować i inspirować innych. Platforma działa jako miejsce dystrybucji dla twórców oryginalnych treści i reklamodawców. Youtube jest nadal najważniejsza platformą wideo, ponieważ jest darmowa i każdy może – bez ograniczeń – przesłać własny film

Myślę, że w tej chwili nie ma już możliwości na stworzenie tak rozbudowanego portalu wideo jak YouTube, ale można wykorzystać zalety tej witryny. Youtube jest dobrym sposobem na generowanie przychodu pasywnego – wystarczy przesłać własne wideo i – przy dużej ilości wyświetleń – zacząć zarabiać. Warto spróbować!

5. Platforma wymiany treści – Cheezburger – 2007

icanhas.cheezburger - 2007

Pomysł:

Stworzenie internetowego serwisu wymiany zabawnej treści z innymi ludźmi.

Historia:

Koty i Internet? Dlaczego nie. Ideą icanhas.cheezburger było przedstawienie kota z dodanym na zdjęciu zabawnym napisem. Serwis ten jest doskonałym przykładem, jak zabawny pomysł może wygenerować miliony dolarów.

Założyciele – Eric Nakagawa i Kari Unebasami przygotowali blog „I  Can Has Cheezburger?” z wizerunkiem kota. Całość w założeniu miała być absolutną satyrą a sama nazwa została stworzona przez przejęzyczenie. Strona ta szybko stała się bardzo popularna i osiągnęła ogromny sukces. Autorzy zainspirowani filmikiem „Meowing cat”, osiągnęli w witrynie traffic około 10 milionów odsłon miesięcznie. Strona została sprzedana do grupy inwestorów za $ 2 miliony dolarów. Teraz icanhas.cheezburger ma prawie 100 milionów odsłon miesięcznie, zawiera łącznie 6 blogów i jest jednym z najbardziej popularnych stron internetowych. To zabawne, że strona jest warta obecnie $ 80 mln. Jak to jest możliwe? Inna strona wykorzystująca podobny model (z powodzeniem) to shoppingcartabuse.

Wnioski:

Portale tego typu to znakomity obiekt na eksperyment społeczny. Można powiedzieć, że „Cheezburger” był prekursorem stron takich jak Hot or Not, czy Snapchat. Zawsze zastanawiało mnie, dlaczego to działa?

Odpowiedzią może być to, że wszyscy potrzebujemy mieć coś do łagodzenia stresu. Najlepszym sposobem jest obejrzenie czegoś głupiego i/lub śmiesznego. Strony generujące takie treści zawsze będą popularne. Nawet teraz można dostrzec (szczególnie na Youtube), jak głupi pomysł zwiększa ruch na stronie i może generować dochód z reklam lub CPV (Cost per View). Możesz sam spróbować i zobaczysz że można wygenerować w ten sposób duży zysk.

6. Online Marketing Blog – Smart Passive Income – 2008

Smart Passive Income - 2008

Pomysł:

Stworzenie witryny internetowej lub bloga, by pomóc innym rozwijać swoje perspektywy.

Historia:

Smart Passive Income (SPI) jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych stron o przychodzie pasywnym na świecie. Autor – Pat Flynn, po utracie pracy zaczął dowiadywać się, w jaki sposób można zarabiać pieniądze online. Nie miał nic do stracenia, tym bardziej że jako architekt miał już gotowy sposób na biznes, ale nie wiedział jak z niego skorzystać (serwis przygotowujący architektów do egzaminu państwowego). Pat sam nazywa się na blogu – „crash test dummy” online biznesu. Jego ideą jest tworzenie przychodu pasywnego online i informowanie, który pomysł działa, a która nie. Autor dodaje nowe posty prawie codziennie. SPI jest bardzo przejrzysty – można dowiedzieć się dokładnie, co należy robić, aby stworzyć udany biznes online. Smart Passive Income jest dobrym miejscem, aby rozpocząć przygodę z metodami generowania pieniędzy online. Poza tym – Pat jest skromną osobą, która naprawdę chce, aby każdy odniósł sukces.

Wnioski:

Smart Passive Income (SPI) jest stroną odnoszącą sukces z różnych powodów. Po pierwsze – autor pokazuje jego miesięczne zarobki w postaci raportów na swojej stronie. Po drugie – nowe posty są tworzone niemal codziennie i historyczna zawartość jest zawsze dostępna. Po trzecie – autor wykorzystuje bogate treści, jak posty, podcasty, video blogi. Pat Flynn jest często gościem w różnych podcastach dotyczących przychodu pasywnego.

W Internecie można znaleźć wiele stron dotyczących generowania przychodu pasywnego. Wszyscy, którzy wiedzą, jak pasywny dochód może wpływać na życie każdego z nam – z pewnością będzie chciał dzielić się wiedzą z innymi. Jest to „nasza karma”. Książki, podcasty i strony takie jak Financial Goal może zmienić sposób myślenia o pieniądzach. Pamiętaj, że nigdy nie powinno się pracować dla pieniędzy – pieniądze powinny pracować dla Ciebie.

7. Ebook lub tworzenie kursów online – Udemy – 2007

Udemy - 2007

Pomysł:

Publikowanie e-booków / tworzenie kursów online lub innych publikacji, aby tworzyć przychód pasywny.

Historia:

Czy masz umiejętności i wiedzę aby uczyć innych ludzi? Jeśli tak, to przygotuj kurs online lub opublikuj e-book. Sieć posiada wiele stron przydatnych do stworzenia treści tego typu.

Na przykład: John Azzi i Eliot Arntz, zarobili ponad $ 1 milion w 2014 roku za kurs 8 iOS tworzenie aplikacji, oraz nowego języka programowania Swift. Podobne zyski osiągał Rob Percival, nauczyciel matematyki z liceum w Cambridge w Anglii. Przygotował on cztery kursy online na różne tematy programowania. Jestem pewien, że są ludzie, który poszukują mentora i odpowiedzi na nurtujące pytania. Kiedy je znajdą – są w stanie zapłacić kwotę ustaloną przez ciebie.

Wnioski:

Czy chcesz uczyć innych ludzi? Jeśli tak to zachęcam przygotować i opublikować kurs online lub e-book, aby generować przychód pasywny. Pamiętaj, kiedy uczysz kogoś, możesz zapamiętać  swoją wiedzę na dłużej. Na szczęście, za pośrednictwem Internetu znaleźć można wiele interesujących możliwości na tworzenie i publikowanie kursów online. Nawet WordPress oferuje kilka motywów systemu zarządzania kursami naukowymi. Kursy takie można też publikować na Youtube, lub (najlepsza opcja), użyć istniejących platform, takich jak PluralSight, Fedora, Udemy, Khan Academy, Lynda. Po opublikowaniu kilka kursów on-line – generujemy znakomite źródło przychodu pasywnego i budujemy listę fanów / followersów. Taką listę można wykorzystać później do różnego rodzaju strategii e-marketingowych.

8. Rozwój aplikacji i gier – iFart App – 2008

iFart App - 2008

Pomysł:

Tworzenie aplikacji / oprogramowania do nauki lub zabawy.

Historia:

IFart to naprawdę moralnie niepoprawna, ale niezwykle chwytliwa aplikacja dla iPhone. Po pobraniu aplikacji, otrzymujesz paczkę dźwięków pierdzenia. Można odtwarzać je wszędzie i prostu drażnić lub śmiać się z każdego.

Ta aplikacja jest bardzo prosta w konstrukcji i wykonaniu. Możesz pobrać iFart, wybrać głos pierdnięcia, następnie wcisnąć czerwony przycisk i voila. Aplikacja opracowana przez Infomedia, była numerem jeden na wykresie aplikacji w okresie poprzedzającym Święta Bożego Narodzenia w 2008 roku. Aplikacja i wszystkie nowe głosy pierdnięcie są gotowe do pobrania na ifartmobile. Ta aplikacja jest wciąż numerem jeden spośród aplikacji tego typu.

Wnioski:

Aplikacje są ogromnym rynkiem zbytu. Jeśli jesteś programistą i masz wolny czas – proponuję nauczyć się , jak tworzyć aplikacje na Androida lub iOS. W tej chwili sklepy z aplikacjami mają miliony użytkowników. Kiedy sprzedajesz nawet małe gówno za $ 1 dla miliona użytkowników – zarobisz pół miliona (opłaty to blisko 30% – 50% dochodów). Aplikacje to obecnie jeden z najlepszych nowoczesnych możliwości generowania przychodu pasywnego.

Osobiście sam tworzę aplikacje, które umieszczam na własnym Google Play Store. Zachęcam do pobierania , jeśli posiadasz Smartwatch z Android Wear. Pobieranie moich aplikacji może również być docenieniem moją ciężkiej pracy. Niestety tworzenia aplikacji nie jest łatwe – trzeba mieć poważne podstawy i umiejętności w programowaniu w Java (Android) lub C # (iOS). Obecnie wszystkie wielkie firmy z branży gier video tworzą i udostępniają aplikacje w e-sklepach (patrz na przykład Pokemon Go).

9. Profesjonalny Freelancing – Freelancer.com – 2009

Freelancer.com - 2009

Pomysł:

Stworzyć miejsce, na które firmy mogą przesyłać swoje zlecenia w formie freelancingu. Wolni strzelcy mogą odpowiadać na posty i dodawać swoją ofertę na wykonanie usługi.

Historia:

Spójrzmy na najbardziej znaną stronę dla wolnych strzelców – Freelancer. Firma została założona w 2009 roku i zgromadziła 20 milionów użytkowników, zarówno freelancerów jak i pracodawców. Większość użytkowników Freelancer pochodzą z Indii, Stanów Zjednoczonych, Filipin, Pakistanu i Wielkiej Brytanii. Istnieje wiele innych witryn internetowych, takich jak Freelancer (każdy kraj ma swój lokalny przykład). Jeśli jesteś freelancerem i posiadasz swoje osobiste portfolio – możesz poszukać pracy w Freelancer. Zarobki w dolarach lub euro pozwolą tobie na ustalenie niższej ceny na wykonanie usługi niż konkurencja i może właśnie ty znajdziesz projekty, za które zarobisz miliony. Działalność jako wolny strzelec pozwala na pracę z wieloma firmami jednocześnie – tutaj zakończony produkt jest najważniejszym czynnikiem. Nikogo nie obchodzi, czy pracujesz jedną, czy 24 godziny. Praca musi być wykonywana.

Wnioski:

Ponieważ byłem wolnym strzelcem wiem, że jest zlecenia to świetny pomysł, aby zarabiać pieniądze. Nic nie przychodzi jednak łatwo (nie liczy się czas pracy, tylko efekt końcowy). Jeśli jesteś wykwalifikowanym projektantem lub deweloperem – projekty freelancerskie są dla Ciebie. Na Freelancer można znaleźć wiele ofert pracy z całego świata. Trzeba tylko wykorzystać platformę do poszukiwania ofert i odpowiadać na nie. Po zdobyć doświadczenia i posiadając dobre portfolio – znalezienie oferty pracy przychodzi łatwiej.

Freelancing jest bardziej pomysłem na przychód aktywny. Ten post dotyczy przychodu pasywnego Aby projektowanie jako freelancer przekształcić w źródło przychodu pasywnego, można stworzyć system automatyzacji i szukać pracy dokładnie pasuje do tego systemu. Na przykład, firma chce przygotować własny fanpage. Można samemu stworzyć system automatyzacji do tworzenia stron tego typu we wszystkich serwisach społecznościowych – jednym kliknięciem. Trzeba tylko mieć wiedzę, jak stworzyć ten system.

Innym podejściem do generowania przychodu pasywnego jako freelancer jest przygotowanie samemu nowej strony z ofertami dla Freelancerów. Można stworzyć nową platformę (trudne) lub nowe miejsce łączące w sobie wszystkie oferty ze stron takich jak freelancer.com. Dobrym przykładem takiego rozwiązania jest Trivago (hotel oferuje w jednym miejscu) i Godealla (agregatorów zakupów grupowych i kuponów w Polsce).

10. Crowdfunding – Kickstarter – 2009

Kickstarter - 2009

Pomysł:

Pokaż swój pomysł na biznes na stronie crowdfundingowej. Ludzie są hojni i lubią pomagać.

Historia:

Crowdfunding to doskonały pomysł na pozyskanie środków na rozpoczęcie biznesu. Spójrz na dane z Kickstartera (jedna na najbardziej znanych stron tego typu). Od uruchomienia witryny, w dniu 28 kwietnia 2009 roku, 12 milionów ludzi wsparło projekty, $ +2,8 mld zostało opłacone, a 117,916 projektów zostały pomyślnie sfinansowanych. Magazyn Time nazwał Kickstarter jednym z najlepszych wynalazków „2010” i „Najlepszą stroną 2011”. Wystarczy spojrzeć na ilość zakończonych z sukcesem projektów. Jest to naprawdę wspaniałe miejsce, by sprawdzić nowe idee, pomysły i obecne trendy, oraz nad czym ludzie teraz pracują.

Wnioski:

Crowdfunding jest doskonałym przykładem, jak sam pomysł może okazać się dobrym źródłem na finansowanie. Jeśli chcesz rozpocząć pracę nad swoim projektem, a nie masz wystarczająco dużo środków, rozważ pojawienie się na Kickstarter, Indiegogo czy Polak potrafi. Kiedy twój pomysł okaże się świetny, ludzie mogą go wesprzeć pieniędzmi, niezbędnymi aby ukończenie projektu. Jeśli masz dobry pomysł, poświęć trochę czasu, by stworzyć najlepszą ofertę marketingową dla swojego pomysłu i prześlij ją na strony crowdfundingowe. Doskonałe pomysły są warte miliony.

Podsumowanie.

Jak generowanie przychodu pasywnego w Internecie wyglądało wcześniej? Jak będzie wyglądać w przyszłości?

Ok, sprawdziliśmy wiele wspaniałych pomysłów od ludzi, którzy zarobili miliony za pomocą Internetu. Można zadać sobie pytanie: co ja też mogę tak zrobić? Odpowiedź brzmi oczywiście – tak. Trzeba tylko zwrócić uwagę na fakt, że w Internecie jest ponad miliard witryn (internetlivestats.com). Wiele osób próbuje zarobić przez Internet, więc konkurencja jest silna.

Z mojego doświadczenia – proces tworzenia i realizacji idei internetowym nie jest trudny. Po prostu trzeba znaleźć genialny pomysł, przeznaczyć na niego poważną ilość czasu (lub mieć dobrze zorganizowany zespół), aby odnieść sukces . Czas jest największym i najbardziej kluczowym czynnikiem. Ludzie często rezygnują po kilku miesiącach pracy. Ponieważ konkurencja jest duża – trzeba myśleć i działać szybko; znaleźć czas dla siebie, aby się rozwinąć i rozwijać swoje cele.

Pamiętam czasy, gdy prędkość przesyłu danych była niewielka i tworzenie stron internetowych i reklamy opierało się o optymalizacji plików pod możliwie jak najniższy rozmiar (limit przestyłu). Ograniczenia nie udostępniały wystarczająco dużo miejsca dla kreatywności, ale limity przyczyniały się do tworzenia bardziej zoptymalizowanych projektów. Teraz jest trochę inaczej. Dziś nie liczy się już optymalizacja, ale treść i przekaz. Moim zdaniem jest to dobra zmiana.

Rozwój szybkości Internetu szedł w parze z rozwojem technologii. Kilka lat temu tworzyliśmy strony oparte na HTML + CSS. Teraz używamy frameworków i zaawansowanych skryptów, które zostały już wykonane i działa zadziwiająco dobrze. Musimy po prostu je używać a nie tworzyć wszystko od zera. Web Design również się zmienił. Teraz specjaliści od UX są tymi, którzy zarabiają duże pieniądze. Nawet internet rozwinął się z Web 2.0 do prawie sieci semantycznej, gdzie informacja jest głównym walorem.

Obecnie każdy z nas może przeglądać i komentować każdą część dowolnej strony internetowej. Pamiętam, jak 10 lat temu kluczem dużych zysków w Internecie był: pomysł + kreatywność, umiejętności webmasterskie, MySpace lub fora. Kilka lat wstecz magicznym trójkątem był Facebook, blogi, e-książki. Teraz bogata treść (rich content) jest na topie. Dziś kluczem do sukcesu jest idealny trójkąt: Snapchat, Instagram, vlog (Youtube). Moje prognozy na najbliższe lata to: druk 3D, rzeczywistość rozszerzona, Internet of Things, vlogi lub podcasty na żywo i szalone portale społecznościowe. Być może najbardziej popularne witryny takie jak Twitter czy Facebook będzą rozwijać się w inną stronę i staną się czymś nowym? Czas pokaże.

W Sieci wszystko szybko się zmienia. Aby wykorzystać szansę i samemu stworzyć pomysł wart miliony należy wykonać jedną z dwóch rzeczy.
1. Stworzyć coś zupełnie nowego, inspirującego lub szokującego.
2. Trzymać się istniejącej technologii, społeczności i sprawdzonych pomysłów, ale robić rzeczy lepiej niż inni.

Teraz jest właściwy czas. Jest jeszcze dużo miejsca dla wynalazków i nowych idei. Smutne jest tylko to, że aby odnieść sukces online trzeba zainwestować sporo czasu i / lub pieniędzy na reklamę i optymalizacji. Gdy śpisz lub pozwalasz sobie na lenistwo – ktoś inny stara się zjeść twój kawałek tortu.

Może znasz się znakomicie na elektronice i technologii i będziesz w stanie stworzyć coś zupełnie nowego już teraz? Wykorzystaj swoje umiejętności. Popatrz np. jaką znakomitą opcją jest projektor 7D. Wystarczy spojrzeć, jak to ciekawy pomysł może przerodzić się w coś niezwykłego:

Czy masz pytania lub chcesz dodać komentarz? Pisz śmiało na blogu – postaram się odpisać najszybciej jak to możliwe. Powodzenia
Podziel się na:
 • Digg
 • Sphinn
 • del.icio.us
 • Facebook
 • Mixx
 • Google Bookmarks
 • Blogplay
 • Blip
 • Drukuj
 • Flaker
 • Twitter
 • Śledzik
Previous Post Next Post

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Connect with Facebook