Motywacja od Mateusza Grzesiaka

Jeszcze jedna BARDZO ciekawa mowa motywacyjna!

Warto posłuchać. Niebawem kolejne warte uwagi posty 🙂

Kilka istotnych faktów:
1. Musimy stworzyć środowisko do rozwoju
a) Dlaczego Polacy są tak negatywnie nastawieni? W polskim języku istnieje 455 słów mówiących o możliwościach intelektualnych, z czego 449 jest negatywnych. Dlatego łatwiej nam krytykować niż zgadzać się.
b) Jak motywować się każdego dnia? Postaraj się każdego ranka, wstając, podziękować za wszystko co masz – za dom, rodzinę, miejsce do spania, śniadanie i wszystko co masz – nawet najmniejszą rzecz. Tony Robbins określał to w swoich wykładach jako inkantacja. Jest to bardzo ważna czynność. Spróbuj a zobaczysz ile pozytywnej energii wprowadzisz w nowy dzień. Postaram się, aby Twoja rodzina znała również tą zasadę.
c) Jak rozwijać siebie i swoją wiedzę? Podziel miesiąc na 4 tygodnie i w każdym tygodniu praktykuj jedną z poznanych technik (wyniesionych z książek, wykładów lub od mentorów). Praktykuj każdego dnia. Nie zastanawiaj się, jaki będziesz po tygodniu ćwiczeń, ale jaki będziesz po roku lub kilku latach, jeśli wprowadzisz tą metodę jako wzorzec praktykowania każdego dnia.
2. Zorganizuj siebie i innych
a) Nie słuchaj co inni mówią do Ciebie i o Tobie. Wybierz swoją drogę i wciąż nią podążaj. Nie zwracaj uwagę na innych. Największy problem dla każdego z nas jest możliwość odrzucenia przez innych ludzi. Każdy boi się, co inni ludzie powiedzą. Jest to naturalne, ponieważ (psychologia) każdy z nas dąży do odczuwania przyjemności i unikania bólu. Każda osoba odnosząca sukces (celebryci, mentorzy, sportowcy itp.) muszą zmierzyć się z rosnącą krytyką. Mateusz objaśnia, dlaczego tak się dzieje i pokazuje, że jedyną rozsądną drogą jest ciągłe zbliżanie się do celu (nie zważając na innych).
b) Skup się i podążaj do celu.
c) Nie uciekaj od problemów, zmierz się z nimi. Strach jest problemem – jest demonem, którego nie można wypuścić. Kiedy strach nadejdzie, musimy skonfrontować się z nim i wygrać. Zmierz się ze swoimi największymi problemami – to uczyni cię silniejszym. Pamiętaj – jesteś tak silny jak Twoje najsłabsze ogniwo. Twój umysł musi być najsilniejszy.
d)Określ, czego się dziś nauczyłeś i jak ta wiedza pomoże Tobie w przyszłości. Wykonaj takie ćwiczenie każdego dnia przed pójściem spać: pomyśl, jakie są 3 rzeczy które się dzisiaj nauczyłeś i jak je wykorzystać. Pomyśl także jakie 3 rzeczy możesz zrobić lepiej następnym razem. Wykonuj to ćwiczenie zawsze przed snem, ponieważ Twój umysł – gdy ciało śpi – ma „czas” na analizę i wyciągnięcie konstruktywnych wniosków.
e)Masz 3 sekundy na pozytywne, pierwsze wrażenie. Pamiętaj, że widząc każdą nową osobę masz zawsze 3 sekundy na wytworzenie pierwszego wrażenia. Wykorzystaj każdą sekundę, bądź uśmiechnięty, otwarty i wyglądaj zawsze schludnie.
4. Buduj relacje wielopoziomowe. Zostań mentorem lub osobą, która jest postrzegana jako osoba mogąca pomóc. Wykorzystaj swoją wiedzę, talent i pasję aby być lepszym od innych.
5. Think big. Aby osiągnąć swoje życiowe cele, musisz narzucać sobie ciągle nowe wyzwania. Jest to znakomity sposób na uzyskanie doświadczenia i wiedzy. Nie poprzestawaj tylko na jednej metodzie. Jeśli np. zarabiasz pieniądze pracując jako specialista w danej dziedzinie – spróbuj zrobić coś inaczej. Wykorzystaj inne metody bądź spróbuj wykonać swoje prace w inaczej. Nie ważne czy Ci się to uda, czy poniesiesz porażkę – nauczysz się czegoś nowego. Doświadczenie jest kluczem do drzwi nazwanych – SUKCES.

Jeszcze mały update. Jeśli spodobał się Tobie wykład Mateusza, poniżej jego kolejny występ motywacyjny – tym razem z Londynu (Równie ciekawy. Zresztą temat Personal Development jest zawsze interesujący. Co więcej, wsłuchując się w różnych mentorów możemy dostrzec, że każdy z nich mówi o tym samym, tylko ich język jest inny. To jest piękne w tej dziedzinie – możesz sam znaleźć swojego własnego mentora, który dotrze bezpośrednio do Twojego ciała i umysłu).

Podziel się na:
 • Digg
 • Sphinn
 • del.icio.us
 • Facebook
 • Mixx
 • Google Bookmarks
 • Blogplay
 • Blip
 • Drukuj
 • Flaker
 • Twitter
 • Śledzik
Previous Post Next Post

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Connect with Facebook