Marcin Nowakowski

Marcin Nowakowski

– Front / End Developer
– Programista aplikacji internetowych

Informacje o mnie

Jestem pasjonatem technologii internetowych oraz mobilnych, z którymi nieodłącznie wiążę swoją karierę zawodową od 2003 r. Jeszcze w czasie szkoły średniej wybierając kierunek kształcenia zacząłem interesować się HTML’em (Michał był wtedy lepszy w te klocki ode mnie 😀 ), następnie kaskadowymi arkuszami stylów CSS i podstawami PHP. Wiedza ta zaowocowała moją pierwszą pracą w agencji interaktywnej, gdzie pracowałem przy pierwszych projektach internetowych. Jednocześnie staraliśmy się wraz z bratem pozyskiwać zewnętrzne zlecenia, co przyczyniło się do powstania naszej firmy BROSTUDIO Internet i Reklama.

Obecnie zajmuję się tworzeniem aplikacji w technologiach PHP5, Java, JavaScript, jQuery, extjs4, (X)HTML(5), CSS z wykorzystaniem Zend Framework oraz CakePHP. Posiadam sporą wiedzę związaną z zagadnieniami e-biznesu, pozycjonowania stron internetowych, usability (użyteczności aplikacji) jak również interesują mnie zagadnienia związane z technologiami mobilnymi.

Poza nadzorowaniem Bloga dbam o stworzone do tej pory aplikacje internetowe oraz pracuję przy projektach, które mam zamiar w niedługim czasie uruchomić w internecie, ku chwale ojczyzny 🙂

Uważam, że każdy dzień, w którym niczego się nie nauczysz, jest dniem straconym. Dlatego też zachęcam Ciebie do nieustannego rozwoju.

Albo będziesz kimś wyjątkowym, albo będziesz jak każdy inny. Nie pozwól na to, żebyś u schyłku Twoich dni powiedział sobie, ilu rzeczy nie zrobiłeś w życiu dlatego, że bałeś się je zrobić. Ciesz się z każdego sukcesu, popełniaj błędy i wyciągaj z nich wnioski. Stań się wartościową osobą i pozostań sobą, bo tylko w taki sposób poczujesz się prawdziwie szczęśliwy.

Wykształcenie

Z wykształcenia jestem inżynierem Informatyki o specjalności Systemy i Sieci Komputerowe, jednak moją pasją i pracą są technologie internetowe i mobilne. Studia inżynierskie ukończyłem na dziale Informatyki i Zarządzania na Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania we Wrocławiu.

Co robię na tym blogu?

Staram się być na bieżąco w tematyce aplikacji internetowych oraz mobilnych, więc postanowiłem stworzyć i aktualizować codzienne ciekawostki IT, które wraz z kolegami z pracy w czasie kreatywnego porannego spotkania wyszukujemy w sieci.

Pomagam także Michałowi w utrzymaniu należytej funkcjonalności i stabilności działania Blogu oraz co jakiś czas zamieszczam swoje przemyślenia na tematy związane z technologiami internetowymi i mobilnymi.

Gdy mam trochę wolnego…

Przede wszystkim uprawiam sport, a także spotykam się z przyjaciółmi 🙂 Lubię także dobrą książkę oraz filmy, które mógłbym oglądać codziennie 🙂

Staram się każdy wolny czas po pracy (która na ogól jest pracą siedzącą) przeznaczyć na ruch, przede wszystkim na sztuki walki (trenujemy je z bratem od 6-go roku życia), basen, bieganie, siłownię oraz ostatnio tenis ziemny oraz stołowy.

Podziel się na:
 • Digg
 • Sphinn
 • del.icio.us
 • Facebook
 • Mixx
 • Google Bookmarks
 • Blogplay
 • Blip
 • Drukuj
 • Flaker
 • Twitter
 • Śledzik

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Connect with Facebook